Money Train 3 od Relax Gaming już jest!

Money Train 3 slot

Każdy miłośnik automatów online doskonale zna kultową serię slotów Money Train od Relax Gaming. To swego rodzaju ikona hazardu online, bo zarówno Money Train, jak i Money Train 2 slot, to automaty, które ujrzały światło dzienne odpowiednio w 2019 i 2020 roku, a i tak cieszą się do dziś niesamowitą popularnością. Relax Gaming postanowiło kontynuować swoją niezwykle udaną serię, a efektem prac jest trzecia odsłona, czyli maszyna Money Train 3, której oficjalna premiera odbyła się 22 września 2022 roku.

Choć trzecia część dość wyraźnie różni się od swoich poprzedników pod względem koncepcji, funkcji, oprawy graficznej i fabuły, to jednak wrażenia z gry są podobne, czyli cały czas stoją na bardzo wysokim poziomie. Automat Money Train 3 momentalnie po premierze poszybował w górę branżowych rankingów slotów, przez co nie omieszkaliśmy przyjrzeć mu się nieco bliżej i sprawdzić jak prezentuje się na tle poprzednich części.

Specyfikacja

Automat Money Train 3 został wyposażony w układ 5x4, a jego RTP wynosi 96,1%. Linii wypłat mamy tu 40, a zmienność maszyny jest wysoka. Minimalny zakład na linię wypłat to 0,1, a maksymalny 10. Jak widać, podstawowa specyfikacja nie różni się znacząco od jedynki i dwójki. To, co jednak wyróżnia Money Train 3 na tle poprzedników to maksymalna potencjalna wygrana, bo w trójce przy odrobinie szczęścia możemy liczyć na wygraną rzędu aż 100 000-krotności postawionej przez nas stawki. To jak dotąd największa potencjalna wygrana w całej serii.

money train 3 rozgrywka

Funkcje

Automaty z serii Money Train przyzwyczaiły nas do dostępności szerokiej gamy zaawansowanych funkcji. Nie inaczej jest w przypadku Money Train 3. Przede wszystkim dostępna jest funkcja zakupu bonusu, która umożliwia natychmiastowy dostęp do jednej z czterech gier bonusowych Money Cart. Znajdziemy tu również symbole Wild i Scatter oraz respiny uruchamiane w losowych momentach, gdy nasz obrót nie przyniósł wygranej. 

Na uwagę zasługuje gra bonusowa, która uruchamiana jest po wylosowaniu trzech lub więcej symboli Scatter – symbol Persistent może być zamiennikiem. Podczas gry bonusowej na bębnach pojawiają się mnożniki, które kolekcjonujemy i które przyklejają się do swojej pozycji. Każdy wylosowany mnożnik daje nam 3 darmowe spiny. Gra bonusowa Money Cart oferuje 13 specjalnych symboli modyfikatorów, które mogą przykleić się do bębna i pomagać nam w kolekcjonowaniu mnożników.

Money Train 3 symbole

Wrażenia z gry

Koncepcja Money Train wyraźnie wyewoluowała na przestrzeni lat, bo przy premierze Money Train i Money Train 2 slot otrzymaliśmy automaty utrzymane w tematyce dzikiego zachodu i nurtu steampunk, a Money Train 3 łączy klimat jedynki i dwójki i przenosi go do futurystycznego świata. Futurystyczny design i animacje prezentują się znakomicie, a zaawansowany technologicznie główny bohater, czyli „pociąg pieniędzy”, wygląda fajniej niż kiedykolwiek dotąd. 

W zakresie symboli Relax Gaming stworzyło kilka charakterystycznych postaci, a całej rozgrywce towarzyszy klimatyczna ścieżka dźwiękowa. Automat mimo swojego futurystycznego charakteru i wielu eksperymentalnych elementów rozgrywki nie zapomina też o elementach tradycyjnych. Gra podstawowa jest dość standardowa, ale nadal interesująca. Gdy jednak wchodzimy do gry bonusowej, automat przechodzi na zupełnie nowy poziom. To sprawia, że automat Money Train 3 powinien przypaść do gustu zarówno graczom ceniącym innowacyjność, jak i tym którzy preferują tradycyjny gameplay.